Inspirująca Wiosna Kobiet

Taki weekend jest tylko raz w roku. Od ośmiu lat, krótko po Dniu Kobiet Centrum Kultury Muza w Lubinie zaprasza mieszkanki miasta do udziału w Wiośnie Kobiet. Przez dwa dni panie mają okazję ciekawie spędzić czas, bawiąc się, relaksując i ucząc nowych rzeczy. Tegoroczny program nie zawiódł ich oczekiwań.

Jak mówi Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor Muzy, kobiety znacznie chętniej niż mężczyźni korzystają z oferty kulturalnej. Dlatego w programie Wiosny Kobiet nie ma zajęć, które nie zainteresowałyby lubinianek.

– Panie są otwarte, lubią nowości, chcą zbierać nowe doświadczenia. Dużym powodzeniem cieszą się sesje masażu, zajęcia z rozwoju osobistego i artystyczne. Myślimy też o tych paniach, które mają małe dzieci i tak układamy program, żeby mogły zabrać je ze sobą, a jednocześnie zrobić coś dla siebie. Oczywiście na warsztaty dla rodzica z dzieckiem mogą przyjść także panowie, ale jakoś ich tutaj mało – uśmiecha się Małgorzata Życzkowska-Czesak.

Panów w różnym wieku widać było dziś głównie na I piętrze Muzy, gdzie rozłożone były gry planszowe. Panie opanowały resztę budynku, uprawiając jogę, szykując słodkości, oglądając filmy, trenując asertywność i ucząc się malarstwa intuicyjnego.

– Dzieci biorą kartkę, farby i pędzle i malują. W ogóle nie myślą, że coś im może nie wyjść. Każdy umie malować, rysować, ale jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jesteśmy oceniani. W efekcie ciągle słyszę „ja nie umiem”. W malarstwie intuicyjnym ważne jest, żebyśmy znowu zaczęli tworzyć, nie przejmując się tym, co ktoś na ten temat powie – wyjaśnia instruktorka Agnieszka Byszkowska.

– Przyszłam tu pierwszy raz. Nigdy nie malowałam, nawet w dzieciństwie za tym nie przepadałam. Ale skoro nie trzeba umieć malować, to postanowiłam, że spróbuję. I wyszło! – opowiada pani Elżbieta. – Jestem bardzo zadowolona i na pewno przyjdę tu jeszcze raz.

W niedzielnym programie Wiosny Kobiet oprócz indywidualnych sesji masażu również znalazło się wiele ciekawych zajęć grupowych. Warsztaty psychologiczne, nauka tańca irlandzkiego, trening relaksacyjny i medytacyjny i lekcje haftu matematycznego – to wszystko czeka na dorosłych. Oprócz tego jest też kilka propozycji dla rodziców i dzieci. Szczegółowy program znajduje się na stronie Centrum Kultury Muza.

Fot. Joanna Dziubek

Dodaj komentarz

*

code