IMGW ostrzega: przed nami burzowa niedziela

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem. Zagrożeniem objęta jest większości terytorium Polski, w tym także nasz region. 

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad – informuje Edyta Socha z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu.

Komunikat obowiązuje dziś, czyli 21 lipca, od godzin porannych do godz. 20. Prawdopodobieństwo wystąpienia opisywanego zjawiska szacowane jest na 80 procent.

W związku z prognozami wystąpienia gwałtownych zjawisk burzowych synoptycy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Tego typu burze lokalnie mogą powodować szkody materialne, oraz zagrażać naszemu życiu.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..