Huzarski krytykuje Ratusz i rozdaje szczoteczki do zębów

– Zadbajmy o szczęście swoich pociech i skończmy z bezsensowną polityką miasta, które na imprezach karmi legniczan watą cukrową i niezdrowymi napojami – apeluje do mieszkańców Michał Huzarski, kandydat na prezydenta Legnicy. I przekonuje, że wie, jak zadbać o to, by miejscowe dzieci nie miały problemów z próchnicą.

Kandydat SLD Lewica Razem zaznacza, że 97 proc. polskich dzieci ma próchnicę. – Jama ustna to brama do organizmu. Wiedzą to choćby w Niemczech, gdzie dziś nie ma problemu z próchnicą. Stało się tak m.in. dzięki stosowaniu pięciu zasad, które gwarantują życie bez próchnicy – przekonuje Huzarski. I krytykuje władze miasta, wytykając im pasywność w tym temacie. – Chcemy, by Legnica weszła w profilaktyczne akcje przeciwpróchnicze. To się już udało we wszystkich gminach powiatu lubińskiego, także z inicjatywy SLD program ten wprowadziły władze Wrocławia. Tymczasem w naszym mieście od dawna nic się w tej sprawie nie dzieje. Dopiero teraz, przed wyborami, padła deklaracja o zabezpieczeniu jakiejś sumy na opiekę stomatologiczną w szkołach. My jesteśmy dwa kroki dalej, bo wiemy jak tego dokonać – skutecznie i tanio – przekonuje kandydat na prezydenta.

Huzarski wyjaśnia, że jego program w 90 proc. dotyczy ludzi – seniorów, osoby aktywne zawodowe, ale też dzieci. Stąd pomysł, by rozdać mieszkańcom szczoteczki do zębów, opatrzone zasadami, które powstały na bazie doświadczeń niemieckich specjalistów. Niektóre z nich to: przedpołudnie bez cukru czy jego redukcja w pokarmach i napojach.

– Zadbajmy o szczęście naszych pociech i skończmy z bezsensowną polityką miasta, które na imprezach karmi legniczan watą cukrową i niezdrowymi napojami. Rodziców prosimy natomiast, by kupowali dzieciom szczoteczki ultramiękkie. Liczę, że nasze doświadczenia w tym zakresie będziemy mogli wprowadzić w całym mieście – kończy kandydat na prezydenta Legnicy.

Dodaj komentarz