Opublikowany: czw, Sty 16th, 2020

Honorowe tytuły dla miedziowych górników

Honorowe odznaczenia Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego odebrali dziś przedstawiciele Zakładów Górniczych Rudna.

Złotą i srebrną odznakę przyznają radni dolnośląskiego sejmiku. Pierwszą otrzymały Zakłady Górnicze Rudna, które w tym roku obchodzą 45-lecie działalności. Z reguły wojewódzkie wyróżnienia nadawane są osobom fizycznym i organizacjom społecznym, których aktywność jest wyjątkowo istotna dla mieszkańców regionu. Uhonorowanie w ten sposób przedsiębiorstwa zaproponował burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki tłumacząc, że to forma podziękowania wszystkim, którzy do tej budowali i rozwijali kopalnię.

Srebrną odznakę przyjął natomiast Jacek Kołtun, główny inżynier BHP w KGHM. Uhonorowany górnik przez 26 lat działał w miedziowej Jednostce Ratownictwa Górniczo-Hutniczego i często angażuje się również w działalność charytatywną.

Obie odznaki zostały wręczone podczas dzisiejszej sesji przez marszałka Cezarego Przybylskiego i przewodniczącego sejmiku Andrzeja Jarocha.

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..