Holenderskie medale zawodników taekwon-do

lktLEGNICA. Doskonale spisali się zawodnicy legniccy i z naszego regionu w rozegranych w ostatnich dniach Międzynarodowych Mistrzostwach Holandii Dutch Open 2014. Do Eindhoven wyjechała grupa 36 zawodników z Legnicy, Prochowic, Złotoryi i Jawora, którzy z turnieju wrócili z 22 medalami.

Sukces jest tym cenniejszy, że w tegorocznych mistrzostwach wystartowało 751 zawodników z 18 krajów. Ponadto na starcie w Holandii zjawiło się wielu medalistów ostatnich mistrzostw Świata i Europy.
Spośród zawodników LKT Legnica w kategorii seniora nie zawiódł multimedalista Maciej Żuk, który pewnie sięgnął po złoty medal w konkurencji układów formalnych i srebrny w walkach do 70 kg seniorów. Karol Kurtasz zdobył srebro w walkach do 170  cm juniorów młodszych i w technikach specjalnych, Katarzyna Makaś – złoty medal w walkach pow. 65 kg juniorek i brązowy w technikach specjalnych, Kamila Kolanowska – brązowy w układach juniorek, Laura Janusz – srebrny w układach juniorek i technikach specjalnych oraz brązowy w walkach do 60 kg juniorek. Kacper Sikorski powrócił z brązowym medalem w walkach pow. 170 cm juniorów młodszych, Dominika Masłowska ze srebrem w walkach do 45 kg juniorek, a Aleksander Putyra – ze srebrnym medalem w układach młodzików.
W kategorii seniora brązowy medal wywalczyła w walkach do 56 kg Magdalena Kisiel a Aneta Hawrylczak w tej samej kategorii zakończyła start na czwartym miejscu.
Z medalami powrócili do domu także 4 zawodnicy PKT Champion Prochowice i jeden z Jaworskiej Akademii Taekwon-do.

Dodaj komentarz