Hit kolejki dla koszykarek CCC!

To miał być hit 14. kolejki Basket Ligi Kobiet i takim bez wątpienia był. Choć do przerwy to gospodynie mogły się cieszyć z niewielkiego prowadzenia, to jednak znakomita gra w drugiej połowie spotkania zapewniła pewne wyjazdowe zwycięstwo zespołowi CCC Polkowice nad Energą Toruń. Przed tygodniem obie ekipy zmierzyły się w finale Pucharu Polski.

Nieznacznym faworytem tego starcia były mistrzynie Polski, które na swoim koncie miały 11 zwycięstw i trzy porażki. Torunianki radziły sobie niewiele gorzej, przegrywając tylko o jeden mecz więcej od zespołu CCC. Przed tygodniem jednak, gdy te same zespoły miały okazje zagrać w finale Pucharu Polski, górą były polkowiczanki, które bez większych problemów zdobyły to trofeum. Koszykarki Energi wyszły na spotkanie mocno skoncentrowane, chcąc zrewanżować się za ubiegły tydzień.

Od pierwszej syreny na parkiecie w toruńskiej hali walka toczyła się o każdy centymetr parkietu. Przez większą część pierwszej połowy wynik oscylował wokół remisu, oba zespoły grały na zbliżonym procencie celności rzutów, podobnie spisywały się także pod tablicami. Głównymi punktującymi koszykarkami były Alice Kunek oraz Laura Svaryte w ekipie gospodyń oraz Tiffany Hayes i Temi Fagbenle w szeregach mistrzyń Polski. W pierwszej połowie nieznacznie lepszym zespołem okazała się drużyna gospodyń prowadzona przez doświadczonego słowackiego szkoleniowca Stefana Svitka (36:33).

Po zmianie stron coraz częściej do głosu zaczęły dochodzić „pomarańczowe”, które zaczęły przede wszystkim dużo lepiej spisywać się w ofensywie. Gospodynie nie dotrzymywały rywalkom kroku, nie nadążały z powrotem do obrony oraz miały coraz więcej problemów w ofensywie. Popełniały także coraz więcej prostych błędów. Energa opadała z sił, podczas gdy mistrzynie się rozkręcały. Ostatecznie CCC odniosło pewne zwycięstwo 76:63, pokonując tym samym po raz trzeci zespół z Torunia w tym sezonie.

Energa Toruń – CCC Polkowice 63:76 (19:18, 17:15, 17:24, 11:19)

Energa: Kunek 16, Svaryte 11, Trzeciak 11, Skobel 10, Diawakana 8, Begić 4, Stankiewicz 2, Tłumak 1, Schmidt.

CCC: Hayes 18, Fagbenle 17, Thomas 11, Kizer 9, Gajda 7, Kaczmarczyk 7, Kaltsidou 5, Leedham 2, Tyszkiewicz 0, Puss.