Hamlet wraca na scenę

Jedno z największych dzieł w historii światowego dramatu i jeden z najlepszych tytułów w repertuarze legnickiego teatru wraca na scenę. „Hamlet, książę Danii” od piątku będzie wystawiany na Nowym Świecie.

Legnicki Hamlet w reżyserii Krzysztofa Kopki, pokazywany w wielu miastach Polski, a także w czeskiej Pradze, został w swoim czasie uznany za  jeden z najciekawszych polskich spektakli szekspirowskich. Na macierzystą scenę wraca w nowej obsadzie i – jak zapewniają twórcy – z nową energią:

Widzowie muszą przygotować się na sceny pełne ognia, walki, muzyki, ale także na wątpliwość czy liryzm. Na nowo ożyje także jedyna w swoim rodzaju przestrzeń Sceny na Nowym Świecie, stając się tym razem zrujnowanym Elsynorem, światem po wielkiej katastrofie, który jest „kością wyłamaną w stawie” i gdzie w brutalny sposób trzeba przejąć władzę, by przywrócić normy.

Tytułową rolę gra Albert Pyśk. W postać Klaudiusza, króla Danii wciela się Robert Gulaczyk. Obu, wraz z pozostałą obsadą, można będzie zobaczyć 18, 19, 20, 26 i 27 maja o godzinie 19.00 na Scenie na Nowym Świecie.

źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz