Gwiazdy polskiej lekkoatletyki z wizytą na stadionie RCS

Przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w tym nasz najbardziej utytułowany kulomiot Tomasz Majewski, znany wieloboista Sebastian Chmara oraz sekretarz generalny Paweł Olszański, odwiedzili dziś Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Towarzyszył im prezydent miasta Robert Raczyński. Co było powodem tej niecodziennej wizyty?

Kilkuosobowa grupa na terenie lubińskiego RCS-u pojawiła się tuż przed godz. 14. Goście najpierw przeszli po bieżni położonej wokół boiska do piłki nożnej, robiąc przy tym częste przystanki na dłuższe dyskusje oraz ocenę stanu technicznego i możliwości poszczególnych obiektów. Pod wrażeniem lubińskiej bazy sportowej był m.in. Tomasz Majewski, który kilkukrotnie podkreślał to w swoich wypowiedziach. Chwilę później przenieśli się w okolice kompleksu basenów. O czym rozmawiali delegaci PZLA z przedstawicielami władz Lubina i RCS-u?

– Stoimy teraz przed podjęciem decyzji o ewentualnej rozbudowie tego centrum. Musimy w ciągu dwóch, trzech tygodni rozstrzygnąć, czy idziemy w jeszcze większą inwestycję Regionalnego Centrum Sportowego, obejmującą inne dyscypliny niż dotychczas – mówi Robert Raczyński. – Widzimy, że ludzie akceptują to miejsce, chcą tutaj przyjeżdżać. Nie chcemy robić tak jak w wielu miastach, gdzie pobudowano stadiony olimpijskie za miliard złotych, a one stoją puste, bo pracują 40 godzin w roku. Chcemy powtórzyć sukces hali sportowej, czyli tysiąc godzin rocznie. To jest wynik, który robi niesamowite wrażenie na wszystkich, że hala jest w takim poziomie wykorzystywana. Jeśli rozbudujemy te obiekty, to też po to, żeby mieć podobne wyniki – dodaje prezydent Lubina.

Prezydent zdradził również, że w czerwcu przyszłego roku miasto planuje zorganizowanie w Lubinie mitingu lekkoatletycznego, który miałby stać się imprezą cykliczną. Choć Robert Raczyński wprost nie wskazał nazwiska patrona tego wydarzenia, to jednak można się domyślać, że chodzi o Irenę Szewińską, czyli królową polskiej lekkoatletyki, która zmarła dwa miesiące temu.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Dodaj komentarz