Gruz w kontenerze. Za wywóz zapłacą mieszkańcy

Na jednym z głogowskich osiedli ktoś wyrzucił odpady poremontowe do kontenera na śmieci zmieszane. Pracownicy firmy GPK-Suez nie odebrali takiego pojemnika, a Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze nakazano wybranie całego gruzu.

– W tej sytuacji, jeśli nie udaje się ustalić, kto w sposób niezgodny z przepisami pozbył się odpadów poremontowych, kosztami ich wywozu jest obarczana cała nieruchomość, przy której znajduje się dany boks śmietnikowy – zapowiadają pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze w Głogowie.

Przy okazji przypominają, że po remoncie gruz i inne materiały budowlane trzeba wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Można to zrobić na własną rękę, pakując odpady w odpowiednie worki, zakupione w GPK-Suez Głogów albo zamówić w firmie kontener na odpady budowlane. Wtedy, po zakończeniu prac, jej pracownicy odbiorą te odpady.

Fot. SM Nadodrze w Głogowie

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..