Groźny wypadek, nietrzeźwi kierowcy i seria interwencji

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w dobie pandemii były dość spokojne, ale głogowscy mundurowi odnotowali kilka kolizji, nietrzeźwych kierowców i interweniowali w przypadkach zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców. W efekcie jedno z wypadków kierowca walczy w szpitalu o życie.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa policjanci odnotowali mniejszych ruch na drogach. Nie oznacza to jednak, że mieli mniej pracy.

– Działania trwały od 24 do 27 grudnia. Pomimo panującej pandemii i mniejszego niż zwykle w okresie świątecznym ruchu na drogach związanego z wyjazdami i odwiedzinami, najważniejszym zadaniem policjantów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz trzeźwość kierowców – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

W ciężkim stanie na oddziale intensywnym głogowskiego szpitala przebywa też kierowca, który wczoraj z impetem wjechał pod naczepę tira.

– W samochodzie znajdowała się nieprzytomna osoba, którą trzeba było jak najszybciej ewakuować z tego pojazdu. Została ona przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na tym nasze działania się zakończyły, a miejsce zdarzenia zostało przekazane policji – relacjonuje Tomasz Michalski, oficer prasowy KP PSP w Głogowie.

W trakcie długiego świątecznego weekendu policjanci na terenie powiatu głogowskiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców oraz dwóch pod wpływem narkotyków. To nie są rażące liczby, ale pokazują, że wciąż zdarzają się nieodpowiedzialne osoby za kółkiem.

Więcej w materiale:

Dodaj komentarz