Groźne zderzenie na krajowej „trójce”. 8 osób poszkodowanych (FOTO, WIDEO)

Poważne zderzenie trzech pojazdów na krajowej „trójce” pod Bolkowem. Około godz. 12:30 Jeżowem kierujący peugeotem podjął się manewru wyprzedzania i czołowo zderzył się z dwoma pojazdami. W zdarzeniu poszkodowanych było osiem osób.

Kierowca peugeota nie zastosował się do znaków i mimo zakazu podjął się wyprzedzania auta ciężarowego, jadącego w kierunku Jeleniej Góry. Widoczność na łuku była ograniczona i doszło do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka volskwagenem sharanem. Odbity peugeot uderzył w kolejne auto –  toyota dachowała i wpadła do przydrożnego rowu.

W zdarzeniu brało udział łącznie osiem osób. Poszkodowanym została udzielona na miejscu pomoc przez zespoły ratownictwa medycznego. Obecne na miejscu zastępy strażaków z Jawora, Sadów, Bolkowa i Starych Rochowic zajęły się rozlanymi płynami eksploatacyjnymi oraz zabezpieczyły pojazdy. Ruch został wstrzymany i zorganizowano objazdy.  Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP Jawor
Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP Jawor

–  Sprawcy na miejscu odebrano uprawnienia do kierowania pojazdami, jego dalsze losy będą zależały od wyników postępowania określających okoliczności zdarzenia –  mówi Ewa Kluczyńska, nowy oficer prasowy komendanta jaworskiej policji.

W wielokilometrowym korku od strony Bolkowa utknęły auta ciężarowe i autobusy rejsowe. Z dróg alternatywnych skorzystali właściciele aut osobowych. Do Karpacza udali się drogą w kierunku Lubawki, a do Jeleniej Góry przez Stare Rochowice, bądź Pogwizdów i Lipę.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz