GRODOWIEC. Mury sanktuarium zadrżały od śpiewu i orkiestr dętych (FOTO)

KONCERTKoncert „Grodowieckie Ostatki” zgromadził w niedzielne popołudnie, 1 lutego, w sanktuarium w Grodowcu, gmina Grębocice, mieszkańców całej okolicy. To była prawdziwa uczta duchowa na tle przepięknego wnętrza świątyni. 

W koncercie wystąpili: trio: Urszula Szocik, Magdalena Przybylska i Renata Chrzan (na zdj.), Wiktoria Wróbel, zespoły Polne Maki i Jarzębina, kwartet: Matek Pieniążek, Jan Lizoń, Stefan Kaczorek i Szymon Lizoń oraz Orkiestry Dęte: OSP Kwielice pod dyrekcją kapelmistrza Marcina Lercha i OSP Grębocice pod batutą kapelmistrza Stefana Kaczorka. W programie znalazły się kolędy, m.in. „Bóg się rodzi”, ale także pastorałki. Orkiestra z Kwielic zabrała wszystkich w świat filmowych melodii, ze słynnym „Janosikiem” na czele. Gościem specjalnym niedzielnego, ostatkowego spotkania w grodowieckim sanktuarium była śpiewaczka operowa Monika Sagan, która zaśpiewała m.in. „Mój serdeczny kraj”. Na zakończenie wspólnie zaśpiewano „Wśród nocnej ciszy”.

Koncert, jak już informowaliśmy, był także okazją do zaprezentowania płyty wydanej przez gminę Grębocice z czternastoma utworami nagranymi przez Orkiestrę Dętą w Kwielicach pod batutą kapelmistrza Huberta Kustosza, który prowadził ją przez 30 lat, a niedawno przeszedł „na muzyczną emeryturę”. W podziękowaniu za wieloletnią pracę wójt gminy Roman Jabłoński wręczył panu Hubertowi pamiątkowy krążek.

Organizatorami koncertu byli: gmina Grębocice, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteki oraz ks. Mariusz Kołodziej, proboszcz parafii w Grodowcu.

UR

Dodaj komentarz