GROCHOWICE/POWIAT GŁOGOWSKI. Stachuriada już po raz 20.

plakat_malyImpreza odbędzie się od 20 do 22 czerwca, tradycyjnie na leśnej polanie w Grochowicach, gmina Kotla, w powiecie głogowskim.

– Posłuchamy koncertów i spotkamy się przy ognisku, by posłuchać tekstów Edwarda Stachury – zapowiada Karolina Telwikas, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.

W sobotę, 21 czerwca, Stachuriada rozpocznie się o godz. 10.30 Przeglądem Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać poezję”.

W programie są jeszcze m.in. warsztaty plastyczne, fotograficzne, teatralne, koncert zespołu Bieguni – laureata poprzedniej edycji Przeglądu (godz. 17), koncerty zespołów: Słodki całus Od Buby (godz. 20) i Wolna Grupa Bukowina (godz. 21.30) oraz konkurs jednego wiersza o „dym białej lokomotywy”.

W niedzielę, 22 czerwca, w południe zaprezentują się motocykliści. Potem będą warsztaty gitarowe i bębniarskie. O godz. 14 rozpocznie się Siekierezada – III Turniej cięcia i rąbania drewna. Na godz. 16.30 zaplanowano rekord polany prochowickiej w wykonaniu „piosenki dla Juniora i jego gitary”. Popołudnie, od godz. 17, to czas koncertów. Wystąpią kolejno zespoły: Małżeństwo z rozsądku, Nieobecni oraz Mirosław Czyżykiewicz z zespołem.

Stachuriada jest imprezą poetycko-muzyczną poświęconą pamięci poety i pieśniarza Edwarda Stachury (1937-1979). W Grochowicach i Kotli, w 1967 roku, spędził on kilka miesięcy pracując przy wyrębie lasu. I te miejscowości uwiecznił w swojej powieści „Siekierezada albo Zima leśnych ludzi”, na podstawie której powstał film „Siekierezada” w reż. Witolda Leszczyńskiego. A grochowicka polana stała się miejscem spotkań ludzi o niepokornych duszach.

UR

Dodaj komentarz