GRĘBOCICE. Pobiegli nie tylko po puchar wójta

MARSZALPonad 300 uczestników, dzieci i dorosłych, stanęło na starcie II Biegu o Puchar Wójta Gminy Grębocice Romana Jabłońskiego, który odbył się 3 maja w tej miejscowości.

W biegu głównym na dystansie 5600 metrów wystartowało ponad 200 osób. Wśród pań najszybciej pokonała tę trasę Joanna Marszał z Dużej Wólki, gmina Grębocice, zwyciężczyni pierwszej edycji tej imprezy, a wśród mężczyzn – Rafał Stachyra z Głogowa. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę.

– Cieszy fakt, że coraz więcej mieszkańców naszej gminy biega, a wielu z nich korzysta z 400-metrowej bieżni przy gimnazjum – mówił wójt Jabłoński.

Jak się okazało, sporo osób wzięło udział w tej imprezie po to, żeby poprawić zeszłoroczny wynik. Tak jak Katarzyna Pietrzak z Grębocic, która w pierwszej edycji (w swojej kategorii wiekowej: 40-50 lat) była na 4. miejscu, a w tym roku miała już dużo lepszy czas, który dał jej 2. pozycję.

– Nie spodziewałam się takiego znakomitego wyniku zawłaszcza, że do zawodów przygotowywałam się tylko przez miesiąc – cieszyła się pani Katarzyna i już snuje kolejne plany: – W przyszłym roku też wystartuję, ale tym razem przygotowania rozpocznę wcześniej. Kto wie może zajmę pierwsze miejsce…

STACHYRA

UR/FOT. UG GRĘBOCICE

Dodaj komentarz