GRĘBOCICE. Mają pieniądze na dodatkowe inwestycje

UG_GREBGrębociccy radni nie mieli problemu z podziałem około 2,5 mln zł, o jakie dodatkowo wzbogaciła się gminna kasa dzięki nadwyżce budżetowej z zeszłego roku i opłacie eksploatacyjnej z KGHM. 

Dla mieszkańców oznacza to jedno: będą dodatkowe inwestycje. I jest ich sporo. W Grębocicach zaplanowano: zagospodarowanie placu zabaw, terenu przy szkole podstawowej i remont świetlicy w tej placówce, nowe wiaty przystankowe oraz remonty ulic Kościelnej i Polnej. W Starej Rzece będzie nowa droga do gruntów rolnych, w Żabicach – przebudowa drogi, w Rzeczycy – siłownia pod chmurką i nowy plac zabaw przy przedszkolu, w Bieńkowie i Proszycach – nowe place zabaw, a w Retkowie – prace porządkowe w zabytkowym parku.

– To nie wszystko, bo jeszcze w Świninie zaprojektowany zostanie i zbudowany energooszczędny budynek świetlicy – informują urzędnicy.

Pieniędzy ma starczyć także na zaprojektowanie: remontu drogi przy ośrodku zdrowia w Grębocicach, kanalizacji w Czerńczycy i termomodernizacji kilku budynków: urzędu gminy i ośrodka zdrowia w Grębocicach oraz szkoły w Rzeczycy.

UR

Dodaj komentarz