Gramy w klimatycznym konkursie!

komin nieboSzesnaście gmin z naszego regionu przystąpiło do ogólnopolskiego „Konkursu z klimatem” zorganizowanego przez TAURON Polska Energia S.A. Do wygrania jest 5400 czujników czadu – dla uczestników indywidualnych oraz 20 oczyszczaczy powietrza – dla gminnych żłobków i przedszkoli. Gminy zdobywają punkty dzięki głosom internautów.

Do rywalizacji stanęło łącznie ponad 260 gmin z całej Polski. Z naszego regionu w klimatycznym plebiscycie bierze udział 16 gmin. Najwięcej pochodzi z powiatu legnickiego, który reprezentują: Chojnów, Legnica, Krotoszyce, Kunice i Prochowice. Pozostałe gminy uczestniczące w konkursie z regionu to: Grębocice, Polkowice, Radwanice (pow. polkowicki), Świerzawa, Wojcieszów, Złotoryja (pow. złotoryjski), Lubin, Rudna (pow. lubiński), Męcinka, Bolków (pow. jaworski) oraz Pęcław (pow. głogowski).

Konkurs, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych, potrwa do 13 sierpnia. Głosowanie odbywa się na stronie http://oddychajpowietrzem.pl/konkurs. Im więcej głosów mieszkańcy oddadzą na swoją ulubioną gminę, tym większa szansa na zwycięstwo. W plebiscycie wyłonionych zostanie pięć zwycięskich gmin, które otrzymają po cztery oczyszczacze powietrza dla swoich przedszkoli lub żłobków. Koszt pojedynczego oczyszczacza to prawie dwa i pół tys. złotych.

Czujniki czadu dla uczestników indywidualnych będą przyznawane cotygodniowo przez 13 tygodni (13 rund). Głosy można oddawać w każdej kolejnej turze. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić wszystkie wymagane pola w formularzu zgłoszeniowym (w tym odpowiedź na pytanie w formie słownej, zdjęcia lub filmu), zaznaczyć wszystkie zgody pod formularzem oraz wypełnić ankietę. Uczestnik biorąc udział w konkursie, gra jednocześnie o nagrodę dla siebie oraz wskazanej przez niego gminy.czujnik czadu

Konkurs jest elementem kampanii „Oddychaj powietrzem”. – Zależy nam przede wszystkim na edukacji. Do konkursu chcemy zaangażować jak najwięcej ludzi, bo dbanie o środowisko jest obowiązkiem zbiorowym. Co tydzień jury nagrodzi 400 indywidualnych uczestników czujnikami czadu. Szanse na wygraną są więc wysokie – uważa Elżbieta Bukowiec, rzeczniczka prasowa Tauron Sprzedaż.

Dodaj komentarz