Grad medali łyżwiarzy

W Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS Cuprum Lubin podopieczni Piotra Wawnikiewicza i Marcina Kasprzyka.

Maciej Dulewicz został Mistrzem Polski w wieloboju, na 3000 i 5000 metrów, w biegu masowym oraz dołożył brązowy medal na 1500 metrów.

Łupem lubińskich łyżwiarzy podły jeszcze dwa brązowe medale w biegach drużynowych dziewcząt (Nikola Dudziak , Aleksandra Kluk , Kaja Gajewska-UKS Orlica Duszniki Zdrój) i chłopców (Michał Grzyb, Kacper Busse, Jakub Banaś).

Ponadto Aleksandra Kluk zajęła 8 miejsce w wieloboju ,Nikola Dudziak była 8 na 3000 m i 7 w biegu masowym. Kacper Busse na 1000 m i w biegu masowym był 7 , a w wieloboju zajął  8 miejsce. Michał Grzyb zajął 7 miejsce na 500 i 1500 metrów oraz 6 w biegu masowym.

Drużynowo MKS Cuprum Lubin zajęło 3 miejsce!