Grad medali łyżwiarzy Cuprum

W miniony weekend  w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i juniorów. Zawody rozgrywane były w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Łupem podopiecznych Piotra Wawnikiewicza i Marcina Kasprzyka padło 13 medali!

Indywidualnie Wojciech Gutowski został Mistrzem Polski na 1500, 3000 metrów i w biegu masowym. Ponadto zdobył brązowe medale na 500 metrów i w wieloboju. Maciej Dulewicz i Adrianna Kluk zostali v-ce mistrzami Polski na 3000 metrów. Maciej Dulewicz wywalczył także brązowe medale na 5000 metrów i w wieloboju.

Dorobek medalowy lubińscy zawodnicy poprawili w biegach drużynowych, zdobywając srebrne medale w kategorii juniora młodszego (Wojciech Gutowski, Damian Kolodziej z kolegą z Dusznik Zdrój Filipem Hawrylakiem) i juniorek ( Aleksandra Kluk , Nikola Dudziak i z Dusznik Zdrój Kaja Gajewska). Brązowe medale wywalczyła II drużyna juniorek(Nikola Kozłowska , Karolina Trybulec, Julia Sokołowska) oraz juniorki młodsze ( Alicja Jasztal – Duszniki Zdrój i Lubinianki Adrianna Kluk , Wiktoria Jesion).

MKS Cuprum  Lubin zwyciężyło w punktacji drużynowej.