Górnik nie dał szans rywalom

Spotkanie z GKS-em Jastrzębie było ostatnim meczem ligowym Górnika w tym roku. Druga kolejka rundy wiosennej zakończyła się wygraną  Zielono Czarnych 4:0 a hattrickiem popisał się Arkadiusz Piech.

Piłkarze Górnika Polkowice chcieli się godnie pożegnać ze swoimi kibicami. Pojedynek rozpoczął się od strzału Arkadiusza Piecha w poprzeczkę. Gra była wyrównana, ale na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 0:0. 3 minuty po zmianie stron, wynik spotkanie otworzył Piech i było 1:0 dla miejscowych. Gra była szybka i mogła się podobać kibicom. W 80. min. za faul w polu karnym na Szymonie Kiebzaku, arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Piech zdobywając drugą bramkę dla podopiecznych trenera Tomasza Grzegorczyka. Nie minęło 6 minut, a miejscowi mieli kolejną jedenastkę po faulu na Kiebazku. Skutecznym egzekutorem był ponownie Piech zdobywając hattricka w meczu. Wynik rywalizacji ustalił w 90. min. Bartosz Dyszy. W Polkowicach Górnik pokonał GKS Jastrzębie 4:0 i umocnił się w środku tabeli.

Górnik Polkowice – GKS Jastrzębie 4:0 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Piech 48, 81 (k), 87 (k), Bartosz Dyszy 90

Górnik: 12. Błażej Niezgoda – 15. Kacper Poczwardowski, 4. Jarosław Ratajczak, 3. Mateusz Magdziak (61, 2. Bartosz Dyszy) – 29. Filip Baranowski, 14. Dawid Burka (66, 5. Michał Bojdys), 35. Damian Makuch, 30. Kamil Wacławczyk (46, 7. Szymon Kiebzak), 6. Rafał Karmelita (68, 8. Kacper Gościniarek) – 27. Mariusz Idzik (66, 9. Dominik Pisarek), 18. Arkadiusz Piech.

Jastrzębie: 12. Michał Antkowiak – 11. Dariusz Kamiński, 22. Nataniel Wybraniec, 3. Mateusz Słodowy, 98. Kacper Kawula (87, 6. Jakub Kasperowicz), 66. Krystian Mucha – 10. Farid Ali, 27. Bartosz Boruń, 7. Przemysław Lech, 20. Szymon Gołuch (87, 19. Dawid Szkudlarek) – 21. Daniel Stanclik.

żółte kartki: Magdziak, Burka, Ratajczak – Boruń, Lech.

sędziował: Robert Marciniak (Kraków).