Górnicza brać rozpoczęła świętowanie

Górnicy rozpoczęli obchody barbórkowe. Złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę, honorowe szpady górnicze, pamiątkowe kordziki i listy gratulacyjne wręczono dziś pracownikom KGHM podczas uroczystej Akademii Barbórkowej w Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Barbórka to tradycyjne górnicze święto, obchodzone już od XIX wieku w dzień Świętej Barbary. Dla górników to wyjątkowy czas – pełen radości, ale i wspomnień o kolegach, którzy odeszli na wieczną szychtę. Barbórka, to również czas na podsumowanie pracy górników. Podczas Akademii Barbórkowej, która odbyła się w Centrum Kultury Muza wręczono wyróżnienia dla zasłużonych pracowników KGHM. Wręczono 19 ZŁOTYCH Medali za Długoletnią Służbę, 8 srebrnych oraz 2 brązowe. 30 osób otrzymało honorowe szpady górnicze, a 10 pamiątkowe kordziki z okazji obchodzonego jubileuszu pracy. Łącznie wyróżniono 69 pracowników.
Przypomnijmy, że w tym roku ze względu na pandemię covid19 zrezygnowano z Pochodu Lisa Majora, tradycyjnego skoku przez skórę, karczm, combrów i biesiad.

 

Dodaj komentarz