GÓRA/GŁOGÓW. Okradli trzy sklepy. Grozi im do 10 lat więzienia

GLOG_SADTrzech młodych mieszkańców gminy Góra odpowie przed głogowskim sądem (na zdj.) za włamania i kradzieże. Ich łupem padły papierosy, alkohol i słodycze. Grozi im do 10 lat więzienia.

Przestępczy proceder zatrzymanych mężczyzn zakończył się w poniedziałkowy ranek, 26 stycznia, kiedy to górowscy policjanci odebrali zgłoszenie o włamaniu do sklepu na terenie gminy Niechlów.

– Sprawcy wybili szybę sklepową, ukradli papierosy, alkohol i słodycze, po czym oddalili się w nieznanym kierunku – informuje Agnieszka Połczyk z górowskiej komendy. – Natychmiast we wskazane miejsce skierowano patrole policji.

Jak się okazało, podejrzani uciekali samochodem, ale szybko zostali zatrzymani na granicy powiatów górowskiego i wschowskiego przy współpracy funkcjonariuszy z obu komend policji. Dwóch z nich ma po 25 lat, a trzeci – 21. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W sumie, udowodniono im trzy włamania do sklepów, jakich dokonali w tym miesiącu. Łączne straty oszacowano na ponad 10 tys. zł. Większość skradzionego towaru udało się odzyskać.

Sprawcy mają dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, a także musieli wpłacić poręczenie majątkowe. Grozi im do 10 lat więzienia.

UR

Dodaj komentarz