GÓRA. Dwóch piratów drogowych bez prawa jazdy przez trzy miesiące

policja - akcja53-letni mieszkaniec Góry i 59-letni lubinianin są pierwszymi „ofiarami” – w powiecie górowskim – nowych przepisów dotyczących kar za przekroczenie prędkości. W terenie zabudowanym pierwszy z nich miał na liczniku o 74 km/h za dużo, a drugi o 54 km/h. Przez trzy miesiące obaj powinni być tylko pasażerami swoich aut. W przeciwnym razie konsekwencje mogą być jeszcze bardziej dotkliwe. 

Zaskoczenia sytuacją, a szczególnie jej skutkami, nie krył mieszkaniec Góry, zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Jastrzębia. Pędził przez wieś z prędkością 124 km/h.

– Skutkiem tego było odebranie mu przez mundurowych prawa jazdy na trzy miesiące – informuje Agnieszka Połczyk z górowskiej komendy.

Lubinianin z kolei został zatrzymany w miejscowości Osetno mając na liczniku 107 km/h, choć powinien mieć 50. Też stracił na trzy miesiące prawko. Poza tym, obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł, a na ich konto wpłynęło jeszcze po 10 punktów karnych.

Jak przypomina policja, za pierwszym razem prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące. Ale jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, czyli ktoś znów będzie kierować autem, będzie to oznaczało wydłużenie tej kary do sześciu miesięcy.

– Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o takie uprawnienie – dodaje Agnieszka Połczyk.

Wniosek jest jeden: patrzeć na znaki i zdjąć nogę z gazu.

UR/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz