GÓRA. Doprowadził do wypadku i zostawił rannego w rowie

policjaGłogowski sąd zajmie się sprawą 25-latka, który swoją ryzykowną jazdą zmusił innego kierowcę do wjechania do rowu, a potem zostawił rannego i uciekł.

Wypadek wydarzył się wczoraj, 18 grudnia, na drodze w Kłodzie Górowskiej. Kiedy policjanci jechali tam, zobaczyli na ul. Głogowskiej samochód ciężarowy, opisany przez osobę, która powiadomiła dyżurnego komendy o całym zdarzeniu. I zatrzymali 25-latka.

– Ustalono, że kierujący samochodem ciężarowym marki Renault wyprzedzając inny pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i zmusił jadącego z naprzeciwka volkswagena vento do wjechania do przydrożnego rowu – informuje Agnieszka Polczyk z górowskiej policji. – Prowadzący to auto 20-letni mieszkaniec gminy Góra doznał obrażeń ciała w postaci stłuczeń kręgosłupa i został odwieziony do szpitala.

Sprawca wypadku, mieszkaniec województwa podlaskiego, tłumaczył potem, że się wystraszył, dlatego uciekł. Jak się okazało, był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za kierowanie pojazdami mimo sądowego zakazu.

Na razie, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieudzielenie pomocy rannemu, zatrzymano mu prawo jazdy. A do sądu trafi wniosek o jego ukaranie.

UR/FOT. ARCHIWUM

 

Dodaj komentarz