Opublikowany: czw, Wrz 19th, 2019

Golec uOrkiestra wystąpi w hali. Wstęp bezpłatny

W ubiegłym roku można było usłyszeć Marylę Rodowicz, a tym razem zagra Golec uOrkiestra – już za tydzień, 26 września w lubińskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się koncert, na który wstęp jest bezpłatny. Choć ma zainaugurować nowy rok akademicki na Uniwersytecie Senioralnym, to na wydarzenie może przyjść każdy, niezależnie od tego, ile ma lat.

Studenci-seniorzy każdy nowy rok akademicki rozpoczynają koncertem. Kiedyś odbywały się one w Centrum Kultury Muza, później przeniesiono je do hali widowiskowo-sportowej, dzięki czemu, od sześciu lat, mogą je obejrzeć nie tylko uczniowie Uniwersytetu Senioralnego, ale każdy chętny. Miejsca wystarczy bowiem dla wszystkich.

Co roku zapraszana jest gwiazda. W poprzednich latach wystąpili między innymi: Maryla Rodowicz, Dziubek Band, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz zespoły Mazowsze i Śląsk.

W tym roku na inaugurację niezwykłego uniwersytetu odbędzie się koncert Golec uOrkiestry. Zespół wystąpi w hali widowiskowo-sportowej w czwartek, 26 września, o godzinie 18.

– Zapraszamy nie tylko studentów Uniwersytetu Senioralnego, ale wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego. – Wstęp jest bezpłatny – dodaje.

Przypomnijmy, że uczelnia dla starszych lubinian została otwarta w 2007 roku. Wtedy było 300 studentów. Rok później ta liczba się podwoiła i w kolejnych latach chętnych do nauki przybywało. Teraz jest już około 2 tys. studentów. Zajęcia na Uniwersytecie Senioralnym, który powstał z inicjatywy prezydenta Roberta Raczyńskiego, są bezpłatne i mogą się na nie zapisać emeryci z naszego miasta. Odbywają się one w szkołach podstawowych numer: 1, 3, 5, 7, 12, 14. Do wyboru w sumie jest kilkanaście rodzajów zajęć. Studenci-seniorzy mogą wybierać m.in. między językami obcymi, zajęciami z samoobrony, informatyką, ćwiczeniami na basenie czy nordic walking.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..