Tak gnali, aż stracili prawo jazdy

Dwóch kierowców straciło na trzy miesiące prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Zostali zatrzymani przez policjantów ze złotoryjskiej drogówki.

Choć za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grożą surowe konsekwencje, to niektórzy nadal ryzykują, stwarzając także zagrożenie dla innych. Takim brakiem odpowiedzialności wykazali się kierowcy zatrzymani przez patrol złotoryjskiej drogówki, który kontrolował ruch na terenie gmin Zagrodno i Pielgrzymka.

– Jeden z nich podróżował z małym dzieckiem i przez miejscowość pędził niemal 100 km/h – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys KPP w Złotoryi. – Nie zwrócił też uwagi na ograniczenia prędkości wyznaczone w okolicy szkoły podstawowej. Drugi z mężczyzn, ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość a swoją jazdę tłumaczył pośpiechem.

Obaj kierowcy pożegnali się na trzy miesiące z prawem jazdy, dostali wysokie mandaty a na ich konta wpłynęło po 10 punktów karnych.

Fot. KPP Złotoryja  

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..