Gminy łączą siły w walce o czyste powietrze

7 gmin podpisało umowę i porozumienie partnerskie w sprawie projektu „Modernizacja systemów grzewczych szansą na czyste powietrze” w ramach RPO. Współpraca ma wyjść na dobre zarówno mieszkańcom, jak i środowisku.

Na spotkaniu w Legnickim Polu poza gospodarzami stawili się przedstawiciele gmin biorących udział w projekcie: Złotoryja, Chojnów, Grębocice, Lubin, Marciszów oraz Ruja. Wójt Legnickiego Pola Rafał Plezia występował w roli przedstawiciela lidera partnerstwa. Samorządowcy podpisali umowę oraz porozumienie dotyczące uregulowania wzajemnych praw i obowiązków poszczególnych gmin w związku z realizacją projektu.

Projekt „Modernizacja systemów grzewczych szansą na czyste powietrze” został stworzony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, będzie wsparty pieniędzmi z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Znalazły się w nim zapisy dotyczące m.in. efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej oraz sektorze mieszkaniowym, tj. zwalczania emisji kominowej.

Dodaj komentarz