Opublikowany: pt, Sty 10th, 2020

W gminie Męcinka zagrają bez granic (FOTO, WIDEO)

W Męcince mieszkańcy stroją instrumenty. Po kilkuletniej przerwie w gminie reaktywował się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Do akcji włączyli się samorządowcy, sołtysi, pielęgniarki, strażacy i stowarzyszenia. Liczba wolontariuszy rośnie podobnie jak magazyn z fantami do licytacji.

Rozpoczęcie wydarzenia i pierwsza licytacja odbędą się w niedzielę o godz. 14. W programie przewidziano występy przedszkolaków i pokaz tresury psów ratowniczych GOPR. Józef Staworowski z Jawora da koncert na harmonijce ustnej a do świata magii zaprosi iluzjonista Daniel Jedynak. Odbędzie się także mistrzowski taniec brzucha i występ instruktorów pole dance. Od godz. 9 do południa na placu przed kościołem w Męcince strażacy będą serwować ciasta i kawę, następnie przy ośrodku kultury oprócz słodkości będzie można skosztować kiełbaski z grilla i wojskową grochówkę.Ważna informacja to wiadomość, że wpłaty będzie można dokonywać też elektronicznie. Wolontariusze z terminalem będą obecni w koszulkach z napisem “Zbliż się do Orkiestry”.

– W tę niedzielę nie trzeba gotować rosołu. Zapraszamy do orkiestrowego bufetu, w zamian oczekujemy choć symbolicznego datku do puszki – zapowiada wójt Mirosław Brzozowski, honorowy szef gminnego sztabu WOŚP.

W Męcince pomaganie przekroczyło granice. Do grania przyłączyli się wolontariusze z Bolkowa, a przy bufecie swoją pomoc zadeklarowały osoby z gminnej grupy terapeutycznej – mieszkańcy Strzegomia, Wałbrzycha i Legnicy. Na zakończenie serdecznego grania o godz. 20 w ramach światełka do nieba na placu przy Urzędzie Gminy odbędzie się pokaz laserów. Oj, będzie się działo!

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..