Gmina nie ma sekretarza, ale wójt powołał zastępcę (WIDEO)

Po czterech latach jednoosobowego zarządzania gminą, wójt Tadeusz Kielan postanowił powołać swojego zastępcę. Powód? – To zbieranie sił i środków do obrony gminy przed jej podziałem – tłumaczy. Natomiast stanowiska sekretarza nie udało się do tej pory uzupełnić.

Przepisy nakładają obowiązek zatrudnienia sekretarza w gminie – podkreśla Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu. Konkurs na stanowisko sekretarza gminy wiejskiej Lubin ogłaszany był już dwukrotnie, jednak odpowiedniej osoby nie udało się znaleźć.

– Niestety albo kandydat nie prezentował wizji rozwoju zbieżnej z wizją pana wójta, albo też nie spełniał kryteriów, które są trudne – tłumaczy rzecznik wójta, Maja Grohman.

– Przez cztery lata pracowałem sam, bez wsparcia sekretarza, który jest obowiązkowy, bez wolnego, bez urlopu. To jedna z przyczyn. Druga –  musimy zbierać siły i środki do obrony gminy przed podziałem – mówi Tadeusz Kielan.

Zamiast sekretarza powołano zatem wicewójta. Został nim Bartosz Chojnacki. Ma 37 lat i pracował do tej pory m.in. w Izbie Skarbowej we Wrocławiu oraz w spółce KGHM. W ostatnich wyborach samorządowych startował do rady miejskiej Lubina z listy Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie uzyskał mandatu.


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..