RUDNA. Dożynki z Okrasą i „Nowakami”

IMG_6686Pod znakiem smacznego jedzenia upłynęły dożynki w Rudnej. Występy artystyczne, gotowanie z Karolem Okrasą i ogromna dawka śmiechu z Kabaretem „Nowaki” – to wszystko mogli zobaczyć mieszkańcy gminy, którzy przyszli na stadion w Rudnej. Jednym z najważniejszych punktów programu był konkurs „Kulinarne Perły Gminy Rudna”, w którym potrawy przygotowane przez gospodynie oceniał sam Karol Okrasa.

W tym roku w Rudnej oprócz kosztowania  kulinarnych przysmaków przygotowanych przez gospodynie gminy, można było wziąć udział w konkursie „Kulinarne Perły Gminy Rudna” , które oceniał gość wyjątkowy – szef kuchni Karol Okrasa. Od lat promuje on regionalną kuchnię polską.

– Przyjechałem z wielką przyjemnością oceniać prace wspaniałych pań, które starają się kultywować kuchnię regionalną, łemkowską. Ta kuchnia w moim sercu bardzo mocno gra i staram się ją zachować od zapomnienia – mówi Karol Okrasa.

– Takich kulinarnych perełek jak tutaj szukamy. I należy je bardzo mocno naświetlić żeby one rzeczywiście przetrwały – dodaje szef kuchni.

W programie imprezy znalazł się również konkurs na najładniejsze stoisko oraz wieniec wykonany ze słomy. Po wszystkich konkursach przyszedł czas na ogromną dawkę śmiechu, którą zapewnił widzom Kabaret „Nowaki”.

– Bardzo lubimy przyjeżdżać do takich małych miejscowości bo wtedy ludzie są naturalni. Jesteśmy jeszcze przed występem, ale publiczność w Rudnej wydaje się pozytywnie nastawiona, zgromadzili się licznie przed sceną więc mamy nadzieje, że im się spodoba – mówi Adrianna Borek z Kabaretu „Nowaki”.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali atrakcje w postaci dmuchanego placu zabaw czy trampoliny. Mieszkańcy nie zawiedli i licznie przyszli na stadion w Rudnej. Tradycyjnie mieszkańcy podzielili się chlebem upieczonym z tegorocznego zboża. Na zakończenie dożynek wykonano po raz pierwszy  wspólne zdjęcie wszystkich zgromadzonych gości.

Dodaj komentarz