GMINA PRZEMKÓW. Pożar poddasza w Łężcach

pozarSiedem zastępów straży pożarnej wzięło udział w akcji gaszenia pożaru poddasza, który wybuchł w niedzielę w budynku mieszkalnym w miejscowości Łężce, gmina Przemków. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyny pożaru. 

Jak informują strażacy z OSP Przemków, ogień strawił głównie ocieplenie dachu i jego konstrukcję, a także instalację wodną i elektryczną. Dzięki temu, że pożar został szybko zauważony i niedługo potem na miejscu pojawiły się wozy strażackie, ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku. 

– Przyczyny pożaru ustali biegły z zakresu pożarnictwa – powiedział nam Piotr Woźniakiewicz z komendy PSP w Polkowicach. 

W akcji wzięły udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Polkowicach, OSP Przemków, OSP Radwanice oraz JRG Szprotawa.

UR/FOT. OSP PRZEMKÓW