GMINA POLKOWICE. Sylwestrowe koncerty kolęd zespołu z Ukrainy

Sobin_oltarz8Zespół Lubystok z Krzemieńca na Ukrainie wystąpi wraz z chórem dziecięcym Słoneczko z Tarnopola w środę, 31 grudnia, w trzech kościołach w gminie Polkowice: w Sobinie, Nowej Wsi Lubińskiej i w Jędrzychowie.

– Goście z Ukrainy wykonają polskie i ukraińskie kolędy – zapowiada ks. Mariusz Szymański, proboszcz parafii w Sobinie. – Serdecznie zapraszamy na koncerty, po których można będzie nabyć płytę z utworami zespołu – dodaje.

Artyści wystąpią kolejno: o godz. 16 w Nowej Wsi Lubińskiej, o godz. 18.30 w Jędrzychowie i o godz. 19.45 w Sobinie (na zdj.).

Zespół Lubystok (w tłumaczeniu: lubczyk) powstał w 2003 roku w Krzemieńcu, miejscu urodzenia Juliusza Słowackiego. Tworzy go pięć wokalistek śpiewających różnorodny repertuar ludowy i folklorystyczny z Ukrainy oraz Łemkowszczyzny. Wokalistki akompaniują sobie na bandurze, skrzypcach i flecie poprzecznym. W swoim dorobku mają dwie płyty CD z piosenkami dwóch kultur: na pierwszej – ukraińskiej i polskiej, a na drugiej są kolędy bożonarodzeniowe.

UR

 

Dodaj komentarz