Opublikowany: pt, Kwi 26th, 2019

Gmina nakarmi potrzebujących

W Prochowicach po raz kolejny rusza akcja wydawania żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Dzięki unijnemu dofinansowaniu paczki z jedzeniem będzie można odbierać w sześciu wsiach na terenie podlegnickiej gminy.

Groszek z marchewką, biała fasola, koncentrat pomidorowy, buraczki, powidła, makaron, ryż, herbatniki, mleko, szynka, pasztet, filety z makreli czy cukier – takie produkty mogą znaleźć w paczkach mieszkańcy gminy Prochowice, którzy zostali zakwalifikowani do programu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Informacja nie jest jednak zaskoczeniem, przynajmniej dla kilkuset osób.

– Powtarzamy tę akcję od kilkunastu lat. Mogą na niej skorzystać wyłącznie najbardziej potrzebujący, których wytypowaliśmy głównie w oparciu o bazę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – tłumaczy Alicja Sielicka, burmistrz Prochowic.

Gdzie i kiedy zgłosić się po wsparcie? Pierwsza okazja już dziś oraz jutro, 26,27 kwietnia, w świetlicy wiejskiej w Szczedrzykowicach, w godz. 17-19 (dziś) oraz 10-12 (jutro). 29 kwietnia żywność będzie można odebrać w Kwiatkowicach (u sołtys Karoliny Milanowskiej, w godz. 13-16; 30 kwietnia w Golance Dolnej (świetlica wiejska, godz. 16-18) oraz Mierzowicach (świetlica wiejska, godz. 16-18), a 6 i 7 maja – w Prochowicach, w godz. 12-15, w budynku M-GOPS-u przy ul. Lwowskiej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..