Opublikowany: pt, Mar 18th, 2016

GMINA GŁOGÓW. Przeprowadzka jeszcze w tym roku

pupGmina Głogów przygotowuje się do zakupu nieruchomości, która będzie nową siedzibą urzędu. Jeszcze w tym roku urzędnicy przeniosą się do budynku przy ulicy Piaskowej.

Gmina Głogów od samego początku nie ma własnej siedziby. Najpierw wynajmowała powierzchnie przy ul. Poczdamskiej, a następnie przy ul. Słodowej.

Wszystko wskazuje na to, że gmina zakupi już niedługo część nieruchomości przy ul. Piaskowej w Głogowie – nad Powiatowym Urzędem Pracy. Właścicielem nieruchomości jest starostwo powiatowe.  Radni powiatu przyjęli uchwałę, w której wyrazili zgodę na sprzedaż części nieruchomości za cenę niższą niż rynkowa.
– Cieszę się, że siedziba urzędu gminy będzie w najbliższych miesiącach przenoszona na ulicę Piaskową, na II i III piętro – powiedziała Joanna Gniewosz, wójt gminy.
Na zakup tego budynku gmina wyda około 670 tysięcy złotych.
– Staramy się również, żeby było to rozłożone w dwóch transzach. W tym roku pierwsza odpłatność, w następnym roku kolejna. Będziemy również starać się razem z powiatem o pozyskanie środków zewnętrznych na termomodernizację tego budynku – dodaje Joanna Gniewosz.
Konieczne będzie także przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. przez wybudowanie windy. Starostwo dysponuje już dokumentacją techniczną na to zadanie.

źródło: UG Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..