Na głosowanie w maseczce i z długopisem

Jedna osoba na cztery metry kwadratowe w lokalach wyborczych, zaś w kolejkach przed lokalami będzie obowiązywać dwumetrowy odstęp między wyborcami – to niektóre wytyczne, jakie będą konieczne podczas wyborów prezydenckich 28 czerwca. W Gminie Polkowice na wyborców będzie czekało 15 lokali do głosowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W związku z tym, że Polacy będą wybierać głowę państwa w dobie pandemii, podczas wyborów będą panowały także inne obostrzenia.

– Musimy dbać o nasze bezpieczeństwo i o nasze zdrowie. Prosimy, aby wyborca, który przychodzi do lokalu, miał założoną maseczkę, ale na tyle aby zakrywała ona usta i nos, przyszedł z własnym długopisem i w miarę możliwości posiadał jednorazowe rękawice ochronne – mówi Izabela Wawrzynkowska, urzędnik wyborczy w Gminie Polkowice.

Przygotowania do tegorocznych, wyjątkowych wyborów, trwają od początku czerwca. Aktualnie wszystkie komisje w Gminie Polkowice są gotowe do pracy. Wszystkie lokale wyborcze są przystosowane do wymogów osób niepełnosprawnych i w każdym z nich będą dostępne środki do dezynfekcji. Co istotne, w tym roku jest jedna, zasadnicza zmiana.

– Chciałbym uczulić mieszkańców, którzy do tej pory głosowali w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Lokal wyborczy, który zwykle był w przychodni, w tegorocznych wyborach będzie zlokalizowany w Szkole Podstawowej Nr 1 – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Według ostatnich danych, w związku z panującą pandemią, w Gminie Polkowice ponad 70 osób zagłosuje korespondencyjnie. Dla osób, które nie posiadają samochodów, zostaną uruchomione specjalne połączenia autobusowe, aby usprawnić dowóz wyborców na terenie sołectw.

SIL

Więcej szczegółów w materiale wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..