GŁOGÓW/WARSZAWA. Mieszkańcy i samorządowcy swoje zrobili. Czekają na drugi most

GNIEWOSZ_WARPetycje i setki formularzy wypełnionych przez mieszkańców powiatu głogowskiego złożyła delegacja lokalnych samorządowców w piątek, 30 stycznia, w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Był to ostatni dzień konsultacji społecznych dotyczących Krajowego Programu Budowy Dróg na lata 2014-2023, w którym odbyło się także Wysłuchanie Publiczne tej sprawie.

Samorządowcy pojechali do Warszawy po to, by przypomnieć, jak ważna jest budowa drugiej przeprawy mostowej i obwodnicy Głogowa. Ta, wyceniana na prawie 500 mln złotych inwestycja znalazła się na drugim miejscu listy rezerwowej w projekcie Programu, a chodzi o to, by trafiła na listę podstawową. Delegacja Ziemi Głogowskiej była dość spora i z pewnością została zauważona.

– Zobaczymy, co z tego wyjdzie – powiedziała nam Joanna Gniewosz, wójt gminy wiejskiej Głogów.

Na stronie resortu czytamy, że: „ ponad 20 tysięcy wniosków i uwag wpłynęło dotychczas do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w ramach konsultacji publicznych. Na cały program zaplanowano prawie 93 miliardy złotych. Ale, jak mówiła w piątek minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak, resort będzie poszukiwać także nowych źródeł finansowania, tak aby w nowej perspektywie finansowej zostały zrealizowane także inwestycje spoza listy podstawowej.

Informacje na temat liczby zgłoszeń i postulatów zostaną zaprezentowane w sprawozdaniu z przebiegu konsultacji w ciągu 30 dni od ich zakończenia. Potem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracuje strategiczną ocenę oddziaływania na środowisko inwestycji zapisanych w projekcie Programu. A o tym, co ostatecznie w nim się znajdzie zdecyduje Rada Ministrów.

UR/FOT. UM GŁOGÓW

Dodaj komentarz