W głogowskim muzeum nudy nie było  

Ponad 190 dzieci skorzystało z atrakcji przygotowanych przez pracowników Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie podczas ferii. Program był bogaty.

– Uczestnicy mieli okazję, między innymi, poznać Zamek Książąt Głogowskich jako siedzibę muzeum oraz kulturę Indian Ameryki Północnej – informuje Maciej Iżycki, rzecznik MAH. – Poznali również historię głogowskich dzieci i obrony Głogowa w 1109 roku. Muzealne spotkania były także okazją do przygotowania się do karnawałowych balów maskowych i do przeniesienia się w czasy początków fotografii, by wykonać fotogramy w technice cyjanotypii. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również wędrówki po średniowiecznym mieście oraz wizyta w średniowiecznym warsztacie tkackim.

W tym roku zajęcia zorganizowano też w Ośrodku Archeologiczno-Numizmatycznym. Dzieci miały okazję poznać skarby Ziemi Głogowskiej i tajniki pracy archeologa. Zobaczyły na czym polega praca muzealnych konserwatorów zabytków i dowiedziały się tego, czym płacono przed wiekami, i jak wyglądały dawne monety.

Fot. MAH

Dodaj komentarz

*

code