Głogowscy siatkarze blisko półfinałów

2017.02.11 Glogow
Siatkowka
SPS Chrobry Glogow - Gwardia Wroclaw
Foto Pawel Andrachiewicz / Foto AndrusSiatkarze SPS-u Chrobrego Głogów kontynuują bardzo dobry sezon w siatkarskiej II lidze. Podopieczni Dominika Walencieja w fazie play-off pokonali na wyjeździe AZS UAM Poznań 0:3, dzięki czemu zrobili kolejny krok w walce o I ligę. Teraz przed głogowianami spotkanie rewanżowe, w którym powinni przypieczętować awans do następnej rundy.

Drużyna z Wielkopolski tylko w pierwszym secie była w stanie rywalizować z Chrobrym jak równy z równym i ostatecznie tą partię udało się wygrać 25:22. Stosunkowo wyrównana była również kolejna odsłona tego meczu, jednak ponownie to głogowianie byli lepsi wygrywać do dwudziestu. W trzecim i jak się okazało ostatnim secie podopieczni Dominika Walencieja nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Podłamani akademicy nie zagrozili pomarańczowo-czarnym, którzy zdecydowanie zdominowali wydarzenia na parkiecie. Set numer trzy zakończył się wygraną gości 25:15, a cały mecz pewnym 3:0.

Dla głogowian było to cenne zwycięstwo w kontekście rewanżu przed własną publicznością. Obie drużyny zagrają na parkiecie Szkoły Podstawowej Nr 12 już w najbliższą sobotę. Pomarańczowo-czarni są już o krok od znalezienia się w najlepszej dwójce drugoligowej grupy IV, a co za tym idzie, uzyskania przepustki do dalszej walki o upragnioną pierwszą ligę. Najlepsze drużyny z poszczególnych grup zagrają bowiem w turniejach półfinałowych, które będą kolejnym etapem walki o awans.

AZS UAM Poznań – SPS Chrobry Głogów 0:3 (22:25, 20:25, 15:25)