GŁOGÓW/REGION. Bogdan Kaleta: Motocyklista na drodze – rozsądek i kultura

KALETA3Nigdy dość przypominania i apeli w sprawach, które związane są z bezpieczeństwem, a które bardzo często decydują o naszym zdrowiu, a nawet życiu. Tym razem głogowska komenda policji wraca do tematu, w reakcji na wczorajszy wypadek spowodowany przez motocyklistę (pisaliśmy o tym wcześniej).    

– Znakomita większość kierujących jednośladami, przepisów nie łamie i wie, co oznaczają takie słowa, jak „kultura jazdy” i „rozsądek kierującego”, ale pamiętajmy, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem – przypomina podinsp. Bogdan Kaleta z głogowskiej policji. – Z roku na rok wzrasta liczba motocyklistów w ruchu drogowym. Mają „złą prasę” – pokazuje się ich albo podczas wariackich popisów, albo jako uczestników wypadków drogowych. Regułą jest przypisywanie niemal wszystkim kierowcom jednośladów rozwijania nadmiernych prędkości. A to przecież nieprawda. Stale łamiących zakazy jest o wiele mniej niż tych przestrzegających prawa, ale odium spada na wszystkich jeżdżących na motocyklach.

Wiadomo, kierujący motocyklem, powinien czuć się dobrze i pewnie, szanować innych kierowców, znać przepisy ruchu drogowego. Jeśli dojdzie do wypadku, motocyklista doznaje o wiele poważniejszych urazów niż jadący samochodem, bo tego chronią: karoseria, pasy, poduszka powietrzna. I wsiadając na motocykl, każdy musi mieć tego świadomość.

UR

Dodaj komentarz