Głogowianie wyremontują Teatr Letni w Legnicy

wizualizacja: UM Legnica

Firma Architekton wygrała przetarg na remont i adaptację Teatru Letniego na Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona. Prace w ramach pierwszego etapu inwestycji pochłoną ponad 20 mln zł.

– Działalność Centrum w budynku dawnego Domu Strzelców, później Domu Koncertowego i Teatru Letniego będzie stanowić powrót – w nowej odsłonie – do tradycji tego miejsca, jako ośrodka spotkań, aktywności mieszkańców oraz przestrzeni ekspozycyjnej – przekonuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Przypomnijmy, że zakończony przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu Teatru Letniego przewidywał wyłonienie firmy, która zrealizuje pierwszy etap inwestycji. Wcześniej, w lipcu br., z zaproszenia urzędników skorzystały dwie firmy, ale oferty niemal dwukrotnie przewyższały przewidywany koszt. Dlatego władze miasta postanowiły podzielić zadanie na dwa etapy. Pierwszy, nie obejmujący rozbudowy, wykona głogowska firma Architekton. Proponowana cena to 20 mln 658 tys. zł. Na liście zadań znalazła się m.in. przebudowa, prace adaptacyjne, wraz z budową chodników czy przebudową drogi. Wszystko to ma w przyszłości służyć Centrum Kultury i Nauki Witelona.

– W pierwszym etapie przewidziany jest remont budynku głównego, który wymaga pilnej interwencji. W drugim natomiast nastąpi rozbudowa Centrum, czyli zbudowany zostanie nowy pawilon – mówi Jadwiga Zienkiewicz, wiceprezydent Legnicy.

Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, by finisz prac mógł nastąpić w styczniu 2022 r.

Dodaj komentarz

*

code