Głogowianie wybrali 20 projektów

Ponad 10 tys. ważnych głosów oddali głogowianie, wskazując na najbardziej interesujące inwestycje zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Wiadomo już, które zadania zostaną wykonane w przyszłym roku.

10 360 ważnych głosów, w tym zdecydowana większość, bo aż 9046 oddanych przez internet i 1314 w formie papierowej – to liczby podsumowujące wyniki najnowszej edycji obywatelskiego budżetu w Głogowie. Powody do radości? W tym roku mieszkańcy postawili na 20 projektów – o trzy więcej niż w ubiegłym roku. Warto przypomnieć, że głogowianie mogli głosować na projekty na terenie czterech okręgów konsultacyjnych miejskich oraz jeden ogólnomiejski. Na każdy z nich przypadła kwota 500 tys. zł.

Mieszkańcy najchętniej wspierali pomysły związane z placówkami oświatowymi. Wśród najbardziej popularnych znalazły się m.in. przeszkodowy tor „OCR” i rozbudowa konstrukcji do street workout przy ul. Budowlanych, rewitalizacja podwórka przy ul. Elektrycznej oraz trzeci etap realizacji zagospodarowania placu pomiędzy ulicami Matejki-Sikorskiego-Przemysłowa-Mickiewicza.

Jak zapowiadają głogowscy urzędnicy, w przyszłym roku zrealizowanych zostanie siedem projektów ogólnomiejskich, takich jak zawieszenie budek lęgowych dla jerzyków, profilaktyczne badania USG dla dzieci oraz montaż infokiosku – multimedialnego przewodnika przybliżającego sylwetki upamiętniających żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz historii i zabytków Głogowa.

Protokół z głosowania oraz listę zakwalifikowanych projektów można znaleźć na stronie internetowej magistratu.

Dodaj komentarz

*

code