Głogowianie rozpoczęli świętowanie (FOTO)

Już pierwszego dnia święta Głogowa tłumy mieszkańców korzystały z atrakcji przygotowanych przez różne instytucje. Początek obchodów należał do dzieci, które wspólnie z rodzicami poznawały ciekawe aspekty codziennej pracy spółek miejskich i nie tylko.

Rynek przed magistratem ozdobiony został kwiatami sadzonymi w butelkach. Na spragnionych czekała woda z owocami od PWiK, źródełka miejskie, dmuchańce, malowanie twarzy, zwierzątka z balonów czy zabawy z maskotką Chrobrego. Spore zainteresowanie budziły zabytkowe i nowoczesne samochody KM i GPK-Suez. Całości dopełnił występ Kilersów z repertuarem rockowych wersji piosenek dla młodych.

Godzinę przed występem pierwszej gwiazdy, Dawida Kwiatkowskiego, bramki na bulwarze nadodrzańskim zostały otwarte. Młode fanki wokalisty dosłownie szturmowały najlepsze miejsca pod sceną. Pozytywnej muzycznej energii w rytm największych przebojów ostatnich lat dostarczyła również Cleo.

Dwa weekendowe dni to kolejne propozycje dla mieszkańców i gości Głogowa w różnym wieku. Nie tylko na dużej scenie będzie można obserwować talenty. Wychowankowie MOKu i Music Intro swój czas na prezentacje będą mieli w sobotnie popołudnie. Na 3 i 4 czerwca zaplanowano także zmagania Motocrossu podczas Mistrzostw Polski na Górkowie. Wielki finał całej inicjatywy podczas niedzielnego koncertu formacji Enej.

.

.

Dodaj komentarz