Głogowianie przyjmują „Certyfikaty miłości” (FOTO)

fot. Piotr Gajek
fot. Piotr Gajek

To było oficjalne rozpoczęcie przygotowań do tegorocznej edycji Crossu Straceńców, a dodatkowo idealny sprawdzian umiejętności dla lokalnych biegaczy. Walentynkowy bieg okazał się nie lada wyzwaniem.

Na ulicach Głogowa nie ma śladu po śniegu, ale Górków rządzi się swoimi prawami. Biegaczy przywitały zamarznięte kałuże, nierówny teren i niska temperatura. Szczęśliwie organizatorzy pomyśleli o odważnych uczestnikach i zorganizowali wielkie ognisko, przy którym można było się nie tylko ogrzać, ale upiec kiełbaski. Zgodnie z obietnicą przeprowadzona została zbiórka funduszy dla nastoletniej Karoliny. Wystarczyło pięć złotych, aby pomóc i uczestniczyć w crossowej loterii.

Na linii startu ustawili się zawodnicy w różnym wieku. Rozgrzewką i objaśnianiem trójkolorowej trasy zajął się sam Jerzy Górski. Każdy, kto ukończył bieg, a trzeba zaznaczyć, że niewielu zdecydowało się szybko zbiec do linii mety, otrzymał „Certyfikat Miłości do Biegania”. Od dzisiaj pozostaje tylko 70 dni do wielkiego biegu, w którym każdy może wziąć udział.

 

Dodaj komentarz