Głogowianie pobili rekordy w podciąganiu (FOTO)

Tak dużej frekwencji organizatorzy głogowskiej edycji World Pull-Up Day nie spodziewali się. Po dziesięciu godzinach wspólnej walki ubiegłoroczny wynik udało się pobić kilkukrotnie. A było o co walczyć…

Street Workout Głogów to grupa, która cyklicznie spotyka się w terenie, by ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności. Stawiają sobie kolejne wyzwania, a jednym z nich jest organizacja Międzynarodowego Dnia Podciągania. Wczoraj do tej rywalizacji przystąpiło 150 osób, które łącznie podciągnęły się na drążku aż 1 256 razy.

Każdy z uczestników musiał postępować zgodnie z wytycznymi sędziego, ten oceniał, czy podciągnięcie wykonane jest prawidłowo i może być dodane do wyniku. 29 pań wykonało w sumie 84 powtórzenia, a najlepsza była Anna Patoła z 10-punktowym wynikiem. Znacznie liczniej dopisali panowie. 121 mężczyzn uzyskało wynik 1 172 podciągnięć. Najlepszy był tu Andrzej Semenaha, któremu sędzia uznał 29 powtórzeń. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat.

Wysiłek głogowian miał też inny wymierny rezultat. Organizatorzy akcji zaprosili do współpracy wolontariuszy z Głogowskiego Stowarzyszenia Otwartych Drzwi. Zebrane przez nich 607,22 zł,powędruje na konto dwóch sióstr mierzących się na co dzień ze SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Obecne na imprezie Dominika i Alicja mocno dopingowały wszystkich startujących.

Fot. Monika Kapica

Dodaj komentarz