GŁOGÓW. Zgłoś autokar do kontroli – tylko wcześniej

KPP_AUTOKARNiedługo zaczną się wyjazdy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek. Z doświadczenia już policjanci wiedzą, że wtedy zgłaszają się do nich rodzice, opiekunowie, nauczyciele, a także przewoźnicy z prośbą o kontrole autokarów. Aby zaplanować i usprawnić sprawdzanie pojazdów, najlepiej jest zrobić to z wyprzedzeniem. 

– Doświadczenie poprzednich lat wskazuje, że już sama informacja o wzmożonej kontroli autokarów, ich stanu technicznego oraz kierowców, pozwoliła uniknąć wielu trudnych sytuacji, kłopotów z dojazdem na miejsce wypoczynku, a nawet potencjalnych tragedii – informuje podinsp. Bogdan Kaleta z głogowskiej komendy. – Nasi policjanci, tak jak zawsze w okresie ferii, będą prowadzić wzmożoną kontrolę pojazdów przewożących dzieci i młodzież.

Dodaje, że jeśli chodzi o wyjazd autokaru z Głogowa, organizator wypoczynku lub rodzice dzieci mogą zgłosić ten fakt telefonicznie – z wyprzedzeniem co najmniej 1-2 dniowym – dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego tel. 76 7277231, 76 7277232 lub do oficera dyżurnego KPP Głogów tel. 76 7277200. 

UR/FOT. KPP GŁOGÓW

 

Dodaj komentarz