GŁOGÓW. Zbigniew Rybka prezesem GPK SITA

RYBKAKolejne zmiany w spółkach podległych gminie miejskiej Głogów. Teraz przyszła kolej na GPK SITA, która zajmuje się m.in. gospodarką odpadami, estetyzacją miasta, a także zarządza cmentarzami. 

Obecnie gminę miejską reprezentują w spółce: Jan Mróz, Elwira Batorska i Henryk Fendorf, a stronę SITY – Zbigniew Kleszczewski i Aleksander Morozowski (przewodniczący składu). RN powołała na stanowisko prezesa spółki Zbigniewa Rybkę. Wiceprezesem pozostał Daniel Stawecki.

Zbigniew Rybka był prezydentem Głogowa w latach 1998- 2006 i kandydatem do tego fotela w ostatnich wyborach samorządowych, w listopadzie zeszłego roku. Obecnie jest radnym powiatowym (na zdj.) i prowadzi znany w Głogowie lokal na Starym Mieście, gdzie organizuje m.in. imprezy kulturalne.

– Jest to nowe i ciekawe wyzwanie – powiedział nam Zbigniew Rybka o wyborze na nowe stanowisko. – Poza tym, znam tę spółkę z czasów mojej prezydentury, kiedy szukaliśmy partnera do współpracy – dodaje.

Przypomnijmy, gmina miejska Głogów ma w spółce 51 proc. udziałów, a Sita Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – 49 proc.

UR

Dodaj komentarz