GŁOGÓW. Za nami prezentacja Chrobrego

PA1_3402

Komplet widzów przyglądał się prezentacji Chrobrego Głogów. W ósmej edycji udział wzięła rekordowa ilość zawodników – ponad 400. Najmłodsi mieli 5, 6 lat, najstarsi – oldboje – kilkadziesiąt więcej.

Prezentację podzielono na dwie części. W pierwszej udział wzięły te młodzieżowe zespoły Chrobrego, które rywalizują w rozgrywkach ligowych, a także oldboje, siatkarski Chrobry oraz futsalowy Euromaster Chrobry. W kolejnej publiczności zaprezentowali się najmłodsi adepci Akademii Piłki Nożnej, po których na środek wyszli ci, którzy za moment powalczą o obronę pozycji lidera w swoich ligach: gościnnie zaproszony trzecioligowy Stilon Gorzów i głogowscy drugoligowcy. Tak dużą ilość członków rodziny Chrobrego podkreślił przemawiający prezydent Jan Zubowski.

Prezentacja nie mogła odbyć się bez tradycyjnych, zapoczątkowanych przed latami punktów: uhonorowania osób zasłużonych dla klubu, występów cheerleaderek i kibicowskiej oprawy. Podczas wydarzenia tytuł osoby zasłużonej dla Chrobrego nadano Stanisławowi Hrymnakowi, który przed laty doprowadził zespół do największego sukcesu w jego historii – półfinału Pucharu Polski. Szczególny był występ dziewczyn Chrobrego, które w ten sposób pożegnały koleżankę. Marta Książkiewicz była od początku sekcji cheerleaderek, ale za sobą ma już ostatni taniec, za co otrzymała podziękowanie od swojej byłej już grupy, klubu i całej widowni. Ta publiczność wypełniła zresztą halę po brzegi. Mnóstwo osób pojawiło się barwach, a dodatkowego kolorytu nadała przygotowana przez najbardziej fanatycznych kibiców oprawa: pomarańczowo-czarna kartoniada na całą halę oraz rozwijana sektorówka nawiązująca m.in. do jutrzejszych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nowością była nauka dopingu. Dzieciaki z APN-u, z myślą o których wydarzenie jest organizowane, podeszły pod „balkon” z najbardziej zagorzałymi kibicami i przy ich pomocy starały się wykonać najbardziej popularne przyśpiewki Chrobrego.

źródło : MZKS Chrobry Głogów

Dodaj komentarz