GŁOGÓW. Z impetem ruszyła „Zima w Twierdzy”

KOSZAR2Około stu głogowian przyszło dziś do bloku koszarowego na pierwsze spotkanie w ramach akcji „Zima w Twierdzy”, która potrwa do końca stycznia. Uczestniczył w nim też prezydent miasta Rafael Rokaszewicz, prezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

– Cieszę się, że wciąż tak wiele osób interesuje się historią naszego miasta – mówił Rafael Rokaszewicz i dodał, że liczy na większy udział młodzieży podczas kolejnych spotkań.

KOSZAR1Uczestników podzielono na grupy, które z przewodnikami zwiedzały kolejno: blok koszarowy, sukiennice i wieżę ratuszową. Szczególnie ten pierwszy obiekt budził zainteresowanie, bo do tej pory nie można było go zobaczyć ze względu na prace budowlane. Wrażenie robi przejście łączące blok koszarowy z fosą.

Program całej akcji jest bardzo ciekawy. We wtorek, 20 stycznia, zbiórka jest o godz. 10 w Klubie Batalionowym, bo będzie to dzień w wojsku. Zaplanowano m.in. pokaz działania patrolu rozminowania oraz zwiedzanie rejonu zakwaterowania żołnierzy.

Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Miłośników Głogowskich Fortyfikacji „Twierdza Głogów” oraz Klub Batalionowy przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Udział w spotkaniach na terenie miasta jest bezpłatny.

UR

Dodaj komentarz