GŁOGÓW. „Wiśniowy Sad” w Rynku

Ukraina_1_506Spektakl plenerowy „Wiśniowy Sad” w wykonaniu Lwowskiego Teatru Woskresinnia będzie kolejną odsłoną X Międzynarodowego Festiwalu im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Przedstawienie odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia, o godz. 21 w Rynku Starego Miasta. Wstęp wolny.

Jak informują organizatorzy imprezy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, spektakl „Wiśniowy Sad”, na podstawie arcydzieła Antoniego Czechowa, otrzymał m.in.
Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Biała Wieża” w Brześciu (Białoruś) oraz nagrodę Jury Konkursowego na X Festiwalu Teatralnym „Głosy Historii” w Wołogdzie (Rosja).

„Spektakl porusza temat przemijania, nieuchronnej utraty miłości, przywiązania i tęsknoty – czytamy w zapowiedzi. – Reżyser, za pomocą ciepłego liryzmu i pogodnej ironii, z maestrią buduje postaci „Wiśniowego Sadu”. Widz z humorem śledzi przygody bohaterów, zastanawia się nad ich przyszłością i płacze nad ich losem. Spektakl ten zrealizowany został za pomocą typowych środków przekazu dla lwowskiego teatru Woskresinnia. Dzięki mistrzowskiemu operowaniu obrazem, intrygującej scenografii czy wysokim walorom sztuki aktorskiej, dzieło zyskało nowy wymiar”.

UR/ŹRÓDŁO: MOK

Dodaj komentarz