GŁOGÓW. W szpitalu już czekają na nowy tomograf (WIDEO)

TOMOGRAF2Jest energooszczędny, a przede wszystkim bezpieczniejszy dla pacjentów. Nowy tomograf komputerowy pojawi się w Głogowskim Szpitalu Powiatowym we wrześniu. Zastąpi wyeksploatowane już urządzenie zanim to na dobre przestanie działać. Koszt nowego aparatu sięga prawie miliona złotych.

Umowę na zakup nowego tomografu komputerowego podpisali dziś przedstawiciele Głogowskiego Szpitala Powiatowego i producenta.

– Jest to tomograf, który oprócz bardzo wysokiej jakości obrazowania zdjęć rentgenowskich, gwarantuje pacjentom znacznie niższe dawki promieniowania rentgenowskiego niż sprzęt do tej pory dostępny na rynku – zapewnia Edward Schmidt, prezes zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego. – Ilość dawki promieni rentgenowskich jest mniejsza do 60 procent – dodaje.

Nowy sprzęt, jak podkreśla prezes głogowskiej lecznicy, zastąpi urządzenie eksploatowane już od siedmiu lat. To ważne, między innymi, dla szpitalnego oddziału ratunkowego, ponieważ nie będzie przerwy w prowadzeniu badań. 

TOMOGRAF1– Nie czekamy aż dojdzie do awarii – mówi prezes Schmidt. 

Nowy tomograf ma się pojawić we wrześniu. Dostawa, jak dodaje Jarosław Łącki, dyrektor spółki Siemens Healthcare, nastąpi 13 września i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to 20 września pierwsi pacjenci powinni być badani. 

Zakup nowego tomografu jest częścią strategii zarządów powiatu głogowskiego i szpitala, gdzie leczą się nie tylko mieszkańcy tego powiatu, ale także sąsiednich: górowskiego i polkowickiego.

Zobacz także: 

UR/FOT. UR

Dodaj komentarz