GŁOGÓW. W PWSZ będzie żłobek dla dzieci studentów i pracowników

ZLOBEKOd 1 września w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie będzie działać żłobek dla dzieci studentów i pracowników. Miejsc jest 35. Jeśli nie wszystkie zostaną wykorzystane, to swoje pociechy będą mogli przyprowadzać także mieszkańcy. Władze uczelni na razie nie zdradzają miejsca, w którym znajdzie się placówka, ale zapewniają, że pomieszczenia są już przygotowywane.  

– Uruchomienie żłobka jest możliwe dzięki udziałowi w programie „MALUCH na uczelni” realizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – mówiła Katarzyna Rusak (na zdj.), rektor PWSZ podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – Mieliśmy wątpliwości, czy przystąpić do niego, ale po konsultacjach z prezydentem miasta podjęliśmy decyzję. To wsparcie dla studentów, którym łatwiej będzie połączyć naukę z rodzicielstwem.

– Brakuje miejsc w miejskich oddziałach żłobkowych, więc powstanie tej placówki jest jednocześnie uzupełnieniem naszej działalności w zakresie zadań własnych – dodał prezydent Rafael Rokaszewicz, który jest również przewodniczącym Konwentu PWSZ.

Żłobek będzie otwarty od poniedziałku do piątku, przez 10 godzin dziennie. Ma być wyposażony m.in. w atestowane dywany, certyfikowane zabawki i meble, a także sprzęt multimedialny. Dzieci otrzymają cztery posiłki w ciągu dnia. Zatrudniona zostanie odpowiednia kadra, którą wspierać też będą pracownicy naukowi tej uczelni i studenci pedagogiki. Z ministerialnej puli uczelnia dostanie po 5 tys. zł na dziecko – na uruchomienie placówki oraz po 400 zł miesięcznie na utrzymanie. Miasto dołoży po około 300 zł na dziecko. Rodzice mają płacić 50 zł miesięcznie. Tak będzie do grudnia, bo wtedy kończy się program, ale władze uczelni już zapewniają, że przystąpią do nowego konkursu – na 2016 rok.

UR

Dodaj komentarz